„Druga szansa”

Zawiodłeś się na „kimś” – Dasz mu „drugą szansę”…? Czy dawanie „drugiej szansy” ma sens…? A co w sytuacji, gdy ponownie się zawiedziesz…? Definitywny koniec czy też może kolejna szansa, a po niej następna…(?) Jak wiele „drugich szans” warto dawać innym…? Uznaje się, że ludziom trzeba dawać „drugą szansę”, ale czy zawsze…? Kto i w jakiej sytuacji jest „warty” otrzymania „drugiej szansy”…? A jak jest z nami…? Czy inni dają nam „drugą szansę”…? Czy my sami dajemy sobie „drugą szansę”…? Gdy nam „coś” nie idzie lub też mamy z czymś problem… gdy „powinie nam się noga”… gdy próbowaliśmy, a z jakiegoś powodu nie poszło tak jak powinno… Czy warto próbować raz jeszcze…? Czy zawsze to ma sens…? Kiedy odpuszczać – po ilu próbach, po jakim czasie…? Oczywiście każdy przypadek należałoby rozpatrywać indywidualnie… Bardzo wiele zależy od nastawienia i od tego jak bardzo zależy nam na tym, co wymaga od nas dania sobie „drugiej szansy”… W przypadku marzeń, a zwłaszcza ich realizacji nie powinno się poprzestawać tylko na „drugiej szansie”, ale dawać sobie samemu kolejne – tak wiele jak będzie trzeba… Odnośnie innych ludzi trudno o uniwersalny algorytm działania – to czy damy komuś „drugą szansę” zależy tylko i wyłącznie od nas samych i wartości jaką przedstawia dla nas dana osoba… Czasami danie komuś „drugiej szansy” może okazać się błędem lecz bywa, że „druga szansa” z perspektywy czasu jest najlepszym, co mogliśmy zrobić… Nasze życie to jedna wielka loteria, a my sami jesteśmy hazardzistami…

6 uwag do wpisu “„Druga szansa””

  1. Myślę, że zdania będą podzielone.
    Istnieje pewna prawidłowość – mówi się, że skoro raz ktoś postąpił źle, następnym razem uczyni to ponownie.
    Jednak każdy z nas chciałby otrzymać kolejną szansę.

    Polubienie

    1. Różnie to z ludźmi bywa – czasami uczą się na swoich błędach… „Druga szansa” jest swoistego rodzaju „aktem łaski” – to czy warto „ją” komuś dawać zależy od indywidualnej decyzji danego człowieka…

      Polubienie

      1. Jak ludzie chcą tak naprawdę chcą to i szanse kolejne mają sens. Zgadzam się z tym co napisaliście, również. Pozdrawiam 🙂

        Polubienie

      2. Jeżeli jest aktem łaski, to nie rokuje dobrze dla ułaskawionego. Stawia go w pozycji osoby z tej łaski korzystającej, a ulaskawiającego w pozycji przewagi nad ułaskawionym.

        Polubienie

Dodaj komentarz